kolmapäev, juuli 16, 2008
Afganistani-raamatuga lõpusirgel

Lahtine on ka ühe minu koostööpartneri vastus - kas saan loa kasutada raamatus nende tellimusel tehtud fotosid. Eitava vastuse korral pean välja jätma kalligraafia-peatüki. Sellest oleks kahju, sest sain loa Afganistani kuulsaima kalligraafi Popalzai töö kasutamiseks. Külastasin meest temast portreed tehes ning

Tegelikult peaksin põdemise asemel hoopis rõõmustama, sest seni on palju õnnestumisi. Esiteks, pärast nädalatepikkust kujunduse otsimise ja arendamise protsessi - keeruliseks teeb selle asjaolu, et tekst ja fotod on võrdselt tähtsad - leidsime kujundaja Taivo Orgiga raamatule sobiva välimuse. Teiseks, Jean MacKenzie kirjutas mu raamatule just sellise sissejuhatuse nagu ma salajas unistasin. Kolmandaks, kõhklesin kaua, kas ikka kirjutada illustratiivse materjali puudusel peatükk Afganistani kuningatest. Aga nüüd sai see tehtud, sest üks Ameerikas asuv fond - K

Küsin siinkohal lugejate arvamust. Mul on plaanis panna raamatu lõppu veel - lisaks kasutatud kirjandusele - veel lühike kronoloogia, mis aitaks ajas orienteeruda. Kas Afganistani kaart oleks vajalik? Kaalun veel ka ingliskeelse Summary lisamist, sest tuleb kindlasti jagada raamatut oma sõpradele Afganistanis. Ja ehk peaks lõppu ikkagi ingliskeelse sissejuhatuse ka alles jätma, eesti lugejatele on ju tehtud tõlge.
teisipäev, juuli 08, 2008
Kui mitu afgaani peaks korraga õhku lendama, et see ületaks eesti meedias uudisekünnise?

Huvitav (aga nukker) on ajakirjanikuna jälgida, kuidas eesti meedia huvi Afganistani vastu piirdub eesti sõdurite iga liigutuse jälgimise ning kommenteerimisega.
Kui palju peab saama surma afgaane, et see ületaks uudiskünnise Eestis? Et pomm plahvatab India saatkonna ees, paisates verise tombuna laiali seal oodanud pika saba tavalisi tsiviilisikuid, - viisataotlejaid -, puudutab mind kuidagi valusalt.
Tõsi küll, mul on ka lihtne samastuda; olen isegi olnud üks neist sabas seisjatest.
PS. Pildid fotonäitus miiniohvritest Shar-e Naw pargis.