kolmapäev, september 24, 2008

 

Näituse Armastatud Afganistan avamisest Rahvusraamatukogus

Näituse avamine Rahvusraamatukogus kulges neljapäeval meeldivalt rõõmsameelses ja pingevabas õhkkonnas. Mul oli nagu sünnipäev: palju lilli ja kingitusi. Sain turgutavaid kinke nagu kotitäis oma aia kuldrenette või käsitsi valmistatud shokolaad; samuti väga erilisi kinke nagu paekivist alus geoloogiaprofessor Rein Einastolt või film Georgica (mis on minu meelest üks tugevamaid Eesti filme nende seas, mida näha on õnnestunud) Sulev Keeduselt.
Viimaste hulgas jäi saali üks noormees, kes uuris iga pilti suure põhjalikkusega. Selgus, et Eesti sõdurpoiss, kes teeninud Helmandis. Kuna noormees pidi juba järgmisel päeval Lõuna-Afganistani tagasi pöörduma, siis kinkisin talle oma raamatu (täpselt esitluse ajaks sai valmis 10 eksemplari). Ja oh imet - sain vastu samuti raamatu, mille kirjutanud eesti sõdur Afganistanis. Selle raamatu lugesin läbi ja kirjutan peagi oma muljetest lähemalt.
Ükski trükimeedia ega telekanal huvi näituse avamise vastu ei tundnud, küll aga üllatas mind raadiote suur huvi: jõudsin anda intervjuu Vikerraadiosse, Kukusse, Klassikaraadiosse ja Elmarisse. Järgmisel päeval kutsusid Mart Normet ja Erik Moora mu Raadio 2 saatesse Ainult naistele - kuulatav ka intenetis Raadio 2 koduleheküljel. Ingrid Peek võttis üles suure hulga materjali ka Raadio 2 saate Reisipalavik tarvis. Saade peaks olema eetris 5. oktoobril.
Enne kui järgmisel päeval Tallinnast lahkuda jõudsin, tuli näitus uudise vormis kajastama ETV võttegrupp. Eestikeelsesse AKsse uudis ei mahtunud, küll aga venekeelsesse. Kultuuriuudiste klippi näeb 19. sept. kultuuriuudiste jaotuses.
PS. Ja viimane hea uudis: raamatu Armastatud Afganistan tiraazh on valmis, see näeb hea välja ja viidi hulgifirmadesse, nii et loodetavasti jõuab septembri viimastel päevadel poodidesse.

Comments:
V2ga tore siis! Palju 6nne!
 
palju õnne :) ja tore, et kõik hästi läks :)
 
AITÄH!
 
kena kui inimesed midagi teevad millest jälg jääb. olin teiega samal ajal afghanistanis ja alati polnud nõus teie seisukohtadega aga erinevad vaatepunktid on väga teretulnud.
 
Postita kommentaar<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?